Nová interaktivní tabule od čtvrtka zpestřuje výuku žákům i učitelům ze Základní školy v Bělé nad Radbuzou.
„Tabule zefektivní a zatraktivní výuku pro žáky. Mohli jsme ji pořídit díky sponzorskému daru podnikatele, jehož dítě navštěvuje naši školu,“ sdělila zástupkyně ředitele Základní školy v Bělé nad Radbuzou Marie Kadeřávková.
Podle našeho zjištění by o tuto pomůcku měly zájem i další školy. Její pořízení je však finančně velmi náročné a školy nemají peníze. „Rádi bychom si pořídili interaktivní tabuli, neboť nabízí řadu výukových programů a pro děti i pedagogy by byla velkým přínosem. Dva naši učitelé výpočetní techniky už navštěvují kurzy týkající se práce sinteraktivní tabulí,“ uvedl ředitel Základní školy Komenského 17 v Domažlicích Ivan Rybár.
„Samozřejmě bychom ji chtěli, ale nejsou peníze. Už jsme podali žádost, abychom dostali dotaci na pořízení interaktivních tabulí do odborných pracoven přírodopisu, zeměpisu a podobně,“ řekl Václav Bufka, ředitel Základní školy Msgre B. Staška v Domažlicích.
Pořízení interaktivní tabule se pohybuje v cenové relaci od 80 do 400 tisíc korun. Záleží samozřejmě na typu této atraktivní učební pomůcky.