Tradiční Pálení čarodějnic, které se v H. Týně odehrává každoročně v zámeckém parku, uspořádali opět členové Skupiny historického šermu Samotáři. Podařilo se jim skvěle pobavit stovky dětí i dospělých.
„Oslava ´májky´ je pro nás vždycky nejnáročnější akcí, protože na ní nejen vystupujeme, ale zároveň ji organizujeme,“ uvedl vedoucí Samotářů Pavel Svojanovský.
„Většinou jí začínáme sezonu, ale letos jsme už stihli vystupovat na společné výstavě H. Týna a Stříbra v německém Schönsee. O víkendu nás čeká pouť v Újezdu Svatého Kříže a pak Dětský den v Osvračíně. Vystupujeme i na firemních akcích,“ říká. Nejpočetnější publikum pak mívají šermíři v H. Týně na oblíbené Anenské pouti.
Na letošní ´májku´ si Samotáři pozvali nejen horšovskotýnské kolegy Mizerné žoldáky, ale také kejklíře Vojtu a šermíře ze skupiny Řáldes. Ještě před ohňovou show, kterou si Samotáři nechali až posetmění, stačili pro děti uspořádat soutěž v házení a chytání vajíček. „To proto, že měla vloni takový úspěch,“ poznamenal Svojanovský.
O zábavu se kromě šermířů návštěvníkům postarala také kapela Country Dědows, která vydržela hrát country písničky až do pozdních nočních hodin.