Zpátky pro zimní pneumatiky si zajíždějí do autoservisů někteří řidiči. Předčasně totiž přezuli kola a rozmary počasí posledních dnů je pořádně zaskočily.
„Přezouvali jsme zpátky zimní gumy jedné místní autoškole a o Velikonocích tu byli také taxikáři. Moc brzy ´přesedlali´ na letní gumy a pak měli strach jezdit,“ sdělil majitel domažlického Pneuservisu Pod Dubinou Jiří Pauler s tím, že zájem motoristů o výměnu pneumatik ze zimních na letní je kvůli nestálému počasí spíše vlažný. „Zatím moc práce nemáme,“ dodal Pauler.
Včerejší ranní přeháňka sice řidiče překvapila, na silnicích bylo ale bezpečno. Sněhu a deště si totiž lidé naštěstí příliš ´neužili´.
„Začalo to padat kolem sedmé ráno, ale jen v malé míře. S technikou jsme vyjíždět nemuseli. Řidič, kterého jsme do terénu vyslali na obhlídku, hlásil jen takzvanou ´čvachtu´,“ poznamenal dispečer Správy a údržby silnic Domažlice Václav Kubovec. Podle něj si zvýšenou pozornost vyžádá počasí v noci na dnešek. „Meteorologové hlásili mrazíky. Kdyby do toho přišel déšť, mohly by silnice namrznout,“ vysvětlil Kubovec.
Počasí nemělo na svědomí ani nehodu, ke které došlo ráno v ulici Dr. E. Beneše v Horšovském Týně.
„Deset minut před osmou hodinou se tu srazila dvě osobní vozidla. K nehodě ale došlo proto, že jeden z řidičů nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozidlem jedoucím před ním a pak prostě nestačil auto ubrzdit,“ informovala mluvčí domažlických policistů Jaroslava Roubalová.
Motoristé musejí nadále být na silnicích obezřetní a velmi opatrní. Ode dneška by se mělo sice začít oteplovat, ale v závěru pracovního týdne slibují meteorologové opět nižší teploty.