Bez mobilního telefonu si studenti v západních Čechách nedokáží svůj život představit, říká to 40 procent těch, které oslovil mobilní operátor pro svůj unikátní výzkum. Výsledky výzkumu potvrzují sami studenti.

„Mobil používám úplně celý den, nejvíce volám a posílám SMSky a někdy ho ve škole používám jako kalkulačku. Když nemám co dělat, tak na něm hraju hry,“ prozrazuje žákyně holýšovské základní školy Lucka Komínková. V dnešní době není výjimkou, že mobilní telefon vlastní dokonce i děti, které jsou žáky prvních tříd. Výzkum dále říká, že téměř 40 procent mladých lidí dokonce považuje mobilní telefon za svého nejlepšího kamaráda a přes 30 procent studentů sdílí se svými kamarády hry, loga, videa či vyzvánění.

„Telefon používám hodně často a bez něj by to pro mě bylo hodně těžké. Převážně píšu SMSky a volám. Mobil je zároveň i můj budík,“ říká studentka vysoké školy v Plzni Eliška Adámková.

„Bez mobilu bych se v dnešní době vůbec neobešla. Slouží mi ve škole zároveň jako kalkulačka. Nejvíce využívám psaní SMS zpráv,“ popisuje vícestranné užití mobilního telefonu žákyně základní školy v Merklíně Pavla Rubíčková.

„Mobil používám celý den, převážně píšu SMS zprávy a volám. Život bez mobilu by byl pro mě těžký, už jsem si na něj zvykla,“ potvrzuje studentka střední školy Markéta Vališová.

„Na mobilu poslouchám nejvíce hudbu a když se nudím, hraju různé hry. Také hodně volám svým kamarádům,“ dodal žák Michal Novotný.