Dnes představujeme už osmou finalistku soutěže Dívka Šumavy. Čtenáři Domažlického deníku mají zároveň možnost hlasovat o Tvář Deníku 2008. Přehled soutěžících dívek i hlasovací kupon průběžně přinášíme na stránkách Domažlického deníku.

Věra Mikušová
Oblíbená barva: modrá
Oblíbené jídlo: těstoviny jakkoli a kdekoli
Oblíbený nápoj: kaktusový džus
Oblíbené zvíře: arabský plnokrevník
Šťastné číslo: 3


Jak si představujete ideální dovolenou?
Spousty přírody, teplo, já, parta mých nejlepších přátel, zvířata a hlavně nádherné vyjížďky po písečných plážích na nádherných koních…
Máte nějaký svůj vzor?
Mým vzorem je má nejlepší kamarádka, a to už od 6. třídy. Ona má své kouzlo, je chytrá, skvěle lyžuje a je moc nadaná na sporty. K tomu všemu je moc hezká a málokdy se chová arogantně. Vždy jsem si přála být jako ona a tak je to i teď, když se vídáme jen zřídka.
Co považujete za největší úspěch?
Nevím, já jsem asi v životě nedosáhla ničeho co považuji za největší úspěch. Pár úspěchů ve sportu a tak, ale něco, čemu budu moci říkat největší úspěch, mě určitě ještě čeká.
Co pro vás znamená „užít si den“?
Probudit se ve stanu, vyjít ven, kde už svítí a začíná krásně hřát sluníčko, rozdělat oheň, probudit zbytek nadávajících kamarádů, uvařit čaj, nakrmit koně, nasnídat se, zasmát se strašně vypadajícím kamarádům, kteří to večer přehnali s pitím, sbalit stany osedlat koně a vyrazit na celý den v koňském sedle, poté zase stany rozbalit, upéct trošku nazelenalé vuřty a padnout únavou do měkoučkého spacáku.
Vaše oblíbená kniha, autor?
Knih, které se mi líbí, je mnoho, ale žádná z nich se nedá označit za nejoblíbenější.
Jak si nejlépe odpočinete?
Určitě když spim. Jiný odpočinek zatím neznám a nepotřebuju.
Čeho byste v životě chtěla dosáhnout, jaké máte cíle?
Chtěla bych vystudovat vysokou školu, stát se psycholožkou. Postavit si u nás na zahradě velký dům, zařídit si tam ordinaci a okolo mít jen koně a psy, které budu ve volném čase cvičit.
Proč jste si přihlásila do této soutěže a co účasti v ní očekáváte?
Chtěla jsem to zkusit. Očekávám, že poznám spousty nových a zajímavých lidí, budu mít úžasné zážitky, které bych jinak určitě nezískala, a trošku se zviditelním.
Co děláte nejraději?
Jezdím na koních.
Koho si nejvíce vážíte a proč?
Nejvíc si vážím svého otce, bez kterého bych tady teď určitě neseděla. Je to člověk, který se mnou měl obrovskou trpělivost i přesto, že jsem se k němu za jeho starostlivé chování chovala až donedávna víc než nevděčně. Nenechal mi zahodit svůj život a pomohl mi otevřít oči a dostat rozum stejně tak, jako má matka.
Jaké město v ČR se Vám líbí nejvíc a proč?
Já asi nemám žádné oblíbené město. Spíš bych řekla, že města nemusím. Líbí se mi malinkaté vesničky obklopené přírodou, přátelskými lidmi a slušnými turisty, jako jsou Prášily. Tam jsem se cítila vždy jako doma.
Kam by jste se chtěla podívat a proč?
Už od malinka sním o tom, že uvidím stádo slonů, žiraf nebo divokých šelem, takže rozhodně do Afriky