V programu schůze byl i bod o činnosti mladých hasičů v Milavčích. Velitel Jaroslav Sporer nechal všem přítomným nahlédnout do zápisu akcí, kterých se jeho svěřenci zúčastnili. „V zápisech je vidět, že tito mladí požárníci opravdu nezaháleli,“ pochválila činnost hasičů zastupitelka Zahořan Hanka Hoffmannová.

Už v lednu prezentovali svoji činnost na výtvarné akci mladých hasičů okresu Domažlice, kterou uspořádal SDH Horšovský Týn. Ještě jednou pak v prvním měsíci roku navštívili Horšovský Týn, a to kvůli 7. ročníku zimní soutěže hasičů. V dubnu následoval pochod na slavnostní otevírání České studánky pod Čerchovem a prvního května pochod s rodiči. Téhož měsíce se uskutečnila i okrsková soutěž SDH v Milavčích. Ještě v červnu před prázdninami si připsali účast na oslavě sedmdesáti let od založení SDH Blížejov. Sedmdesát let existence oslavili i členové SDH Nahošice a Milavečtí nechyběli ani ani tady. Tečkou za všemi akcemi v roce se sedmičkou na konci byl říjnový Branný závod v Osvračíně, kde žáci SDH Milavče soutěžili v těchto disciplínách: střelba ze vzduchovky, určování azimutu a grafických značek, určení RHP dále určování vhodných hasebních prostředků, vázání uzlů a zdravověda.

Z družstva Milavečských se v kategorii starších nejlépe dařilo Karolíně Němcové, která obsadila celkově 1. místo, Petr Tomášek skončil 3. a v kategorii mladších získal Pavel Braun celkové 3. místo. „Z těchto aktivit je vidět, že jsou zde mladí hasiči opravdu velmi aktivní a právem na ně může být hasičský sbor v Milavčích pyšný. Vždyť vychovává mladou generaci, která alespoň zčásti zůstane v budoucnu u sboru aktivní vesnické organizace, jakou jsou hasiči,“ uvedla Hoffmannová.