VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči připravují soutěž

LIBKOV - Začínají okrsková kola požárních soutěží

10.5.2008
SDÍLEJ:

Hasiči chystají jarní závody.Foto: Zdeněk Huspek

Bez Dobříkovských se sešli na přípravné schůzce v Libkově zástupci dobrovolných hasičů sdružených do okrsku č. 10 – Pocinovice. Místo setkání nebylo zvoleno náhodně, letošní okrsková soutěž požárních družstev bude v sobotu 10. května právě v Libkově.
Velitel okrsku Jiří Stauber připomněl pravidla a především úkoly, které pro zdárný průběh soutěže zajišťují jednotlivé sbory. Hlavní funkce, jako jsou velitel soutěže, hlavní rozhodčí a tajemník mají na starosti Pocinovičtí. Rozhodčí a časoměřiče dodají sbory Loučimi, Chodské Lhoty aPocinovic.
Odpovědnost pořadatelů mají na svých bedrech dobrovolní hasiči z Libkova. Jejich velitel Vladimír Černý nastínil průběh odpoledne, kdy kromě samotné soutěže bude část programu věnována oslavě, anebo spíše připomenutí 105 let založení hasičského sboru: „Žádné zvláštní akce dělat nebudeme. Při úvodním nástupu bychom chtěli vyznamenat zasloužilé a dlouholeté členy našeho sboru odznaky a diplomy. Dále máme pozvané hosty z SDH Miletice z okresu Klatovy. Předvedli by ukázku útoku a jestli nebude námitek, zúčastnili by se štafety. Po skončení soutěže by dětské družstvo z Dlažova udělalo ukázku disciplín, se kterými soutěží v celostátní hře Plamen. A protože soutěž bude v našem sportovním areálu, samozřejmě připravíme kvalitní občerstvení a po soutěži zahraje hudba.“
Vedení okrsku upozornilo na možnost účasti v okresní soutěži nejen vítězného, ale i druhého, případně třetího družstva v pořadí.
„Je snahou naplnit okresní soutěž šestnácti družstvy,“ řekl Jiří Stauber. „Loni jich byla pouhá polovina a to je málo,“ dodal.
V závěru schůzky se diskuse přenesla na budoucnost a mladé lidi, kteří se k dobrovolným hasičům příliš nehlásí. A nemusí to být jen z pohodlnosti, protože ti aktivní využívají dnešní doby k uskutečňování svých zájmů, jichž se nabízí velké množství

10.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Seniorská akademie přinese přednášky i kurz sebeobrany

Na snímku hlasoval Plzeňan Marian Bradáč, který v jedné z komisí také zasedal coby místopředseda.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Nádrže na domažlickém Cvičáku zachytí vodu v krajině

Domažlice – Nové vodní nádrže vzniknou v lokalitě bývalého vojenského cvičiště v prostoru nad baseballovým hřištěm.

Mladé voliče v rozhodování ovlivnil hlavně internet

Domažlice, Holýšov – Mezi voliči ve volebních místnostech byli i mladí lidé, kteří se stali prvovoliči.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.

Narodili se

Představujeme dvě miminka, která se v uplynulých dnech narodila v domažlické porodnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení