Finalistky soutěže Dívka Šumavy se ve čtvrtek 10. dubna představí veřejnosti v Domažlicích. Sál městského kulturního zařízení se proto změní v přehlídkové molo.
Na „Jarním módním koktejlu“ uvidí návštěvníci nejen dvanáct krasavic, které za pár týdnů čeká boj o titul, ale také tvorbu mladých návrhářek Ivety Hrabětové, Michaely Naušové a Ivy Šimandlové, jejíž model vytvořený pro jednu z letošních finalistek České miss bude na ´koktejlu´ samozřejmě také předveden.
„Na módní přehlídce budou elegantní i extravagantní modely předvádět nejúspěšnější soutěžící z předchozích ročníků Dívky Šumavy i známé české ´missky´ Radka Kocurová a Lucie Váchová. Prezentovat se přitom budou také místní obchody se sportovním oblečením, prádlem, plavkami, módou pro mladé, a dokonce i svatební salon,“ uvedla finalistka Dívky Šumavy 2006 návrhářka Iveta Hrabětová. Ta je zároveň členkou pořadatelského týmu – MKS Domažlice a DS Models a postarala se také o choreografii celé akce.
„Finále Dívky Šumavy se letos poprvé uskuteční v Domažlicích. Právě proto chceme s finalistkami soutěže seznámit místní publikum včas a zároveň je na vyvrcholení letošního ročníku v sobotu 24. května pozvat,“ vysvětlila Hrabětová.
Program módní show, kterou doplní vystoupení Dance Teamu Venduly Hruškové, ochutnávka vín i prezentace značkové kosmetiky, zahájí moderátor Petr Berka v 17 hodin.