Kasárna už nejsou pro Holýšov problém. Do konce příštího roku by podle starosty Holýšova Antonína Pazoura mohly být rozprodány zbývající vhodné objekty. Uvedl to včera během akce Den s Deníkem, která se konala na prostranství za Kulturním domem v Holýšově.
Rozlehlý komplex vojenských budov připadal některým občanům před pár lety, kdy jej město získalo od státu, jako danajský dar. „Od té doby se hodně změnilo. Lidé, kteří tam chodí, změny vidí. V současné době funguje v areálu dvaadvacet firem, větších či menších, a troufám si říct, že se úspěšně daří rozprodávat i další objekty. Do dvou let asi nebude co prodávat. Ale pak nejspíš vyvstanou jiné problémy,“ sdělil Pazour. „Tím myslím, aby fungovala čistírna odpadních vod, elektrické rozvody a podobně. Chtěli bychom je předat distributorům, aby je nemuselo provozovat město. Zodpovědnost také máme za stav tamních komunikací,“ dodal.
Holýšovu zatím stále zůstává na bedrech starost o řadu opuštěných objektů v areálu bývalých kasáren.
Takřka uprostřed lesů najdete mohutnou socialistickou stavbu s kinosálem, klubovnami a knihovnou, několik budov, které sloužily k ubytování vojáků i hřiště. Všechno je ovšem zdevastované a volně přístupné.