Před patnácti lety se v září poprvé otevřely žákům dveře Odborného učiliště a Speciální rodinné školy v Horšovském Týně.

Škola za tu dobu několikrát změnila název, obměnila učební obory a před třemi lety se také sloučila s bývalou zvláštní školou ve speciální školy H. Týn, které se dnes jmenují Základní škola a Odborná škola H. Týn.

„V současné době nabízíme celkem devět učebních a studijních oborů,“ informovala ředitelka ZŠ a OŠ H. Týn Zdeňka Paterová, která ve středu odpoledne na slavnostní setkání v budově školy pozvala všechny současné a bývalé pracovníky, zástupce podniků a firem, ve kterých žáci vykonávají odborný výcvik, kolegy z dalších školských zařízení. Nechyběli ani zástupci školského inspektorátu, KÚ v Plzni a další důležití hosté. Čekaly na ně stoly s lákavým pohoštěním. Raut, který připravovali žáci odborné školy, měl velký úspěch. V rámci oslav škola také připravila výstavu „Jsme tady už patnáct let,“ která je ještě dnes naposledy k vidění v MKS Horšovský Týn, a to do 16 hodin.

Na svět ale přišel i malý almanach přibližující historii a současnost školy. „Všem pedagogickým a správním zaměstnancům patří poděkování za odpovědnou a často nelehkou práci, kterou odváděli a odvádějí ve prospěch mladé generace v resortu speciálního školství,“ zdůraznila Paterová.