Tragická událost otřásla v pondělí odpoledne městem Bělá nad Radbuzou. Policisté byli přivoláni do rodinného domku v Bezděkovské ulici k tělu mladé ženy. Tu bez známek života našel v tratolišti krve podle informací místních přítel její matky.

K útoku se po několika hodinách přiznal mladík, se kterým se nedávno za dramatických okolností rozešla. „Svou bývalou přítelkyni napadl nožem třiatřicetiletý muž z Domažlicka po krátké rozepři a byt okamžitě opustil. Sám ale pak zavolal na linku záchranné zdravotnické služby a o několik hodin později se telefonicky udal policii,“ popsala pondělní tragédii mluvčí Krajského ředitelství Policie Českém republiky v Plzni Ilona Týmlová.

Policisté u dotyčného dokonce našli nůž, kterým svou oběť napadl. Čtyřiatřicetiletá žena vykrvácela z četných řezných a bodných ran. „Případ s podezřením na vraždu převzali okamžitě do rukou krajští kriminalisté,“ upřesnila Týmlová. Násilnou smrt mimochodem avizoval na místě i lékař. „Přivolaní záchranáři už nemohli ženě pomoci. Lékař na místě konstatoval smrt,“ sdělila bezprostředně po události mluvčí krajské záchranné služby Lenka Ptáčková. „Byla to hodná slečna, pracovala jako prodavačka ve Freeshopu na hraničním přechodu Železná. Je ale pravda, že měla v poslední době rozepře s přítelem,“ uvedl na adresu zavražděné dívky jeden z místních obyvatel.

Mladá žena měla údajně v Bělé vlastní byt. Zavražděna ale byla v domě, kde nejprve vyrůstala s rodiči, po rozvodu v něm bydlela její matka. Na včerejšek byla nařízena soudní pitva oběti. „Podezřelý muž byl od pondělních odpoledních hodin vyslýchán a státní zástupce už podal Krajskému státnímu zastupitelství v Plzni podnět k návrhu na vzetí do vazby,“ doplnila policejní mluvčí.