Silně jsou na kandidátkách zastoupeni i podnikatelé a živnostníci, je jich 211. Jde tak o druhou nejpočetnější skupinu s podílem 11,51 %.

V největších obcích domažlického regionu budou kandidovat všichni současní starostové – v Domažlicích Miroslav Mach (SPMD), v Horšovském Týně Václav Mothejzík (SNK pro Horšovský Týn), ve Kdyni Jan Löffelmann (ODS), v Holýšově Jan Mendřec (ČSSD), v Bělé nad Radbuzou Libor Picka (STAN a KDU-ČSL a Nezávislí), ve Staňkově Alexandr Horák (Volba pro Staňkov), v Poběžovicích Hynek Říha (ODS a Nezávislí pro Poběžovice), v Kolovči Václav Pergl (Starostové a nezávislí), v Klenčí pod Čerchovem Jan Bozděch (KSČM) a ve Všerubech Václav Bernard (Za rozvoj obce). Celkem na Domažlicku uvedlo na kandidátních listinách do kolonky povolání starosta či místostarosta 34 lidí.

U voličů pravidelně významně bodují lékaři a učitelé. Zatímco kantorů se do volebního boje zapojí 78, což představuje 4,26 procenta kandidátů, z lékařů jich chce do zastupitelstev obcí jen 10. Na kandidátních listinách je zapsáno i dalších 22 zdravotníků.

Z dalších profesí jsou silně zastoupeni dělníci (128), technici (85), řidiči (72). Do rozhodování o své obci by rádo promluvilo i 18 žen na mateřské dovolené a 16 hasičů.