Členové vodáckého oddílu Sedmička přivezli ze zářijového mistrovství republiky dvanáct medailí a spoustu dalších získali už během roku.

„Za tak skvělou reprezentaci vám děkuji, bylo už na čase vaše úspěchy ocenit,“ uvítal vodáky v úterý v obřadní síni horšovskotýnské radnice starosta Josef Holeček. Zároveň s pamětními listy předal starosta úspěšným sportovcům také symbolický šek na deset tisíc korun určených na podporu činnosti vodáckého oddílu a nezapomněl se přiznat, že v kánoi už také seděl.

„Mistrovství republiky žáků se nám opravdu povedlo, mluvili tam o nás pomalu jako o mafii,“ smál se ještě dva měsíce po závodech vedoucí oddílu Ladislav Hojda. „Vyhráli jsme všechny kanoistické kategorie a přivezli dvanáct zlatých medailí.“ Jeho syn Jakub Hojda se navíc jako letos neporažený v soutěžích Českého poháru stal osobností Českého poháru a jako vítěz v mistrovství republiky v kategorii žáků si vybojoval i účast na mistrovství republiky dorostu, kde obsadil skvělé třetí místo.

„Medaili jsme opravdu nečekali, byl to jeho první závod na dorostu na mistrovství. Za dorost bude Kuba závodit v příští sezoně. Členové vodáckého oddílu si slavnostní chvíli zpestřili přípitkem, sektem a nealkoholickými ´bublinkami´ a podepsali se do pamětní knihy města.

Do obřadní síně si pro ocenění s vedoucími Ladislavem Hojdou a Pavlem Táborským přišli Josef Birnbaum, Ondřej Both, Jakub Hojda, Vojtěch Müller, David Rusín a Petr Zverka, kteří převzali ocenění i pro nemocného Pavla Rubáše.