Netradičně pět dní předtím, kdy obvykle chodívá Mikuláš s čerty, museli Újezdští pozvat toho svého, a to kvůli probíhající rekonstrukci kulturního domu, kde se Mikulášská nadílka konává.

„Nechtěli jsme děti dvakrát tahat do zimy, proto jsme se rozhodli obdarovat je už při rozsvěcování stromku," vysvětlil Deníku místostarosta Radovan Plšek, který slavnostní rozsvěcování provázel slovem.

V té době znepříjemňoval pobyt venku před místní prodejnou, kde stojí újezdský vánoční strom, nepříjemný východní vítr. Na zahřátí příchozích však mysleli místní hasiči, kteří proměnili autobusovou čekárnu v občerstvovnu pro děti i dospělé.

„Na první advent rozsvěcujeme stromek už asi 8 let. Letošní stromek nám věnoval pan Sladký, u něhož se po chalupě říká U Čtveráků. Potřeboval se zbavit jehličnanu, který mu na pozemku tropil neplechu. Využili jsme proto jeho nabídky," poznamenal místostarosta, ještě předtím, než nastoupily děti, aby davu shromážděných občanů předvedly, co nacvičily.

„Máme tu na 30 dětí, program nacvičovaly v prostorách vedle obecní knihovny. Tradičně s nimi program připravovala Hanka Řezníčková a hudební doprovod jim dělá Míša Radová," poznamenal s tím, že zřejmě budou mít jako první na okrese Mikuláše.

Děti nejprve zazpívaly, pak odpočítávaly od deseti do jedné okamžik, kdy se vánoční strom rozzářil. Trochu více práce měly s avizovaným Mikulášem, jehož musely přivolávat opakovaně.

Dárky od Mikuláše obdrželi nejen zpěváčci, ale i všechny děti do 13 let, které mají v Újezdě trvalé bydliště. Přednášející obdrželi Milka budíky a adventní kalendář. Mikuláš pak všechna Újezdčata obdaroval krabičkou bonbonů a dárkovým poukazem do papírnictví v hodnotě 100 korun.

Z Újezda už jsme přinesli bezprostředně po akci malou ochutnávku ZDE

Zdroj: Youtube

Zdroj: Youtube