Líbezná, která se v útulku Regália narodila slepé klisně jako zdravá krásná kobylka, vypadá teď k nepoznání. „Je velmi silně podvyživená, má špatné ledviny, selhávají jí všechny funkce a není schopná sama stát, a proto je v závěsu,“ uvádí nová majitelka Pavlína s tím, že má strach, aby to přežila.

Do útulku Regália si před třemi lety Pavlína umístila koně na převýchovu a majitelka útulku Lenka Sodomková jí nabídla, že jí koně vymění za jiného. Pavlíně se líbila Líbezná, kterou znala už od narození. Až nedávno došlo konečně k výměně a Sodomková jí klisnu dala. „Bylo mi divné, že mi klisnu naložili i s dekou a ještě mi řekli, ať si deku nechám. Doma jsem jí deku sundala a zhrozila jsem se, byla celá vyhublá a odřená. Dva dny nám v boxu ležela a nebyla schopná vůbec vstát,“ popisuje nová majitelka. Klisnu léčí veterinář z Mariánských Lázní a dáváme jí spoustu vitamínů, aby se zotavila. Na útulek Regália bylo podáno trestní oznámení ze strany majitelky mrtvé kobylky Rekši, o které jsme psali dříve. Před dvěma měsíci byl přivolán Karel Bobál ze záchrané stanice v Tachově ke kobyle Líbezné.

„Pár dní poté jsme se dozvěděli od samotné Sodomkové, že nedávno náhle nechala utratit dva koně a před veterinární kontrolou nechali koně naočkovat a přivezli balíky sena,“ uvedl Karel Bobál s tím, že ho zaráží přístup státní veterinární správy. „Veterinářka Eva Westerdijková se vůbec nezajímala o stav těchto viditelně zanedbaných koní a sama Sodomková nám řekla, že veterinářka k ní chodí na koně,“ ukončuje Bobál.