Tito chlupáči se tam naštěstí nezatoulali z okolních lesů, ale přijeli v doprovodu známého filmaře a autora zvířecích večerníčků pro děti Václava Chaloupka.

„Ani jsme je nečekali, prostě se tu objevili a začali natáčet," popsal Petr Schröpfer, který se stará o provoz turistické chaty. „Chaloupek u nás natáčel, jak se medvědi přišli občerstvit. Na terase si vyhlídli místo na hraní a potom medvědi vlezli přímo do chaty a snědli sušenky ke kafi. Spořádali jich asi tak milion," dodal.

Václav Chaloupek totiž v turistické chatě a na pozemku Klubu českých turistů natáčel další příběhy o putování malých medvíďat po přírodních krásách i pamětihodnostech naší republiky, tentokrát i po půvabech Českého lesa.

Příběhy medvědů hnědých by měly otevřít vysílání dětského kanálu České televize a zároveň s nimi natáčí dokument i německá televize.

Čtyřiašedesátiletý Chaloupek je nejen režisér, ale i scenárista, televizní redaktor a publicista, ochránce a milovník přírody, původním povoláním byl učitel kreslení.

První medvědí sourozence – Kubu, Vojtu a Matěje – si filmař pořídil už před třinácti lety a natočil s nimi úspěšný večerníček Méďové. Dalšími televizními hrdiny v hnědém kožichu byli Honzík a Eliška a nyní se na Čerchově před kamerou předváděli Agátka a Martínek.

„Natáčeli tu u nás asi tři hodinky," poznamenal Petr Schröpfer, který se navíc stará o zvířata v mířkovském koňském útulku, a jenž proto neodolal příležitosti si s medvíďaty pohrát. „Nebyl s nimi žádný problém, jsou to úplní mazlíci," prohlásil na závěr.