Na nebezpečné oslnění halogenovými světly, která jsou na hale společnosti pro–Heq, si stěžovali řidiči jedoucí od Draženova do Domažlic.

Budova zmíněné společnosti totiž stojí v nové průmyslové zóně v Domažlicích v těsné blízkosti silně frekventované silnice I. třídy.

„Světla jsou velice nešťastně umístěna. Oslňují řidiče stejně jako dálková světla protijedoucích aut. Je to podle mě nebezpečné a nebude dlouho trvat a stane se neštěstí,“ myslí si Jana K. z Draženova. „Jezdím tudy téměř denně a světla, která oslňují řidiče, tu nemají co dělat. Není tam vůbec vidět. Firma by s tím měla něco udělat, než se tam někdo zabije. Nepochopil jsem ani důvod takového osvětlení na firmě, kde v noci nikdo není. Je nepříjemné potkat řidiče, který neztlumí světla. A tady je to na denním pořádku,“ popsal situaci řidič Roman. Zástupci firmy nemají o problémech motoristů na této trase ani tušení.

„Nevěděli jsme, že světla umístěná na hale způsobují řidičům nesnáze. Nikdo si u nás nestěžoval. Můžeme na to takhle těžko reagovat. Pokud dělá naše osvětlení problémy, ať zavolají k nám do firmy. Sdělím vedení společnosti problém a jsem přesvědčena, že v případě stížností ho začně řešit,“ uvedla Gabriela Krinesová z firmy pro–Heq.

„Jsem vždycky naštvaný, když jedu okolo. Čekám, kdy se tady stane nějaký malér. V případě, že prší, je to úplná katastrofa. Jeale pravda, že jsem zatím nikoho neupozornil na nevhodnost těchto světel,“ uvedl Karel B. z Domažlic. Jakmile se začal Deník o problém zajímat, byl ještě během včerejšího dne vyřešen. Kontaktovali jsme odbor dopravy v Domažlicích, který po našem oznámení rychle reagoval.

„Informovali jsme odbor výstavby, který má přímý kontakt na firmu pro–Heq. Vedení společnosti okamžitě zareagovalo a reflektory byly skloněny dolů. Kdyby firmu informoval některý z řidičů, mohl být problém vyřešen už dříve,“ vysvětlil včera Jan Koš z odboru dopravy v Domažlicích.