Obec Štichov se může pyšnit nejvzornějšími obyvateli. Malá obec totiž nejlépe obstála v soutěži třídění odpadu. „S prvním místem jsme v žádném případě nepočítali. Proto jsme byli velice překvapeni, když jsme z celkem 53 obcí v kategorii do 1 000 obyvatel získali pěkné první místo,“ oznámila místostarostka Štichova Andrea Bauerová. Obec se zúčastnila i vloni, kdy se umístila na třetím místě a obdržela 5 000 Kč.

Ty investovala do obecní zeleně. „Když byl vyhlášen letošní ročník, tak jsme se opět přihlásili,“ řekla Bauerová. „Oproti loňskému roku stačilo zaslat pouze vyplněný dotazník, podepsat ho, orazítkovat a zaslat na určenou adresu. Tím jsme byli do soutěže přihlášeni. Samozřejmě nechyběla ani tajná osobní návštěva pracovníků agentury, kteří kontrolovali stav sběrných míst, čistotu kontejnerů, správné olepení sběrových nádob, třídění, pořádek kolem a další,“ uvedla Bauerová.

Druhý ročník krajské soutěže určené pro města a obce Plzeňského kraje v třídění odpadů pod názvem ´My už třídit umíme´ vyhlásila regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, o. p. s., ve spolupráci s jedinou autorizovanou obalovou společností EKOKOM, a.s.