Halloweenská akce ve Spálenci se za pár posledních let stala opravdu oblíbenou. „Na prvotních akcích byli jen místní. Postupně se to ale rozšířilo a dneska sem chodí lidé z okolních obcí i třeba z Domažlic,“ řekl Deníku Milan Mašek za sbor dobrovolných hasičů.

A není se čemu divit, program zde byl opravdu pestrý. Nejdříve bylo na strašidelné stezce pro děti připraveno několik stanovišť. „Na každém stanovišti bylo něco, co děti nabádalo k příběhu akce,“ doplnil Mašek.

Poté se všichni přesunuli do místní hasičské zbrojnice, která byla tematicky vyzdobená. „Pro děti je tu připraveno různé občerstvení, za což vděčíme také obci Česká Kubice, která nás podpořila,“ vysvětlil Mašek.

Děti si také zahrály židličkovanou nebo se mohly podívat na taneční vystoupení místních dívek.

Pro ty nejodvážnější pak byl připraven strašidelný sklep s různými úkoly. „Každý rok máme nějaké téma. Tentokrát to bylo strašidelné ptačí doupě. Dětičky musely plnit různé úkoly, jako například nakrmit ptáčata červy nebo ochutnat a uhádnout, z čeho se skládá kouzelný lektvar,“ prozradila Jiřina Mašková za kolektiv, který úkoly ve sklepě připravoval. „Nejvíce mě bavil úkol s ochutnáváním lektvaru. Zábavné bylo také skládání kostry,“ řekl Deníku Adam z Domažlic, který se shodl se svým kamarádem Pavlem.

Martinský jarmark lidových řemesel se uskutečnil v sobotu a neděli v Chodském hradu v Domažlicích.
Jarmark se vydařil