Mezi lidi, kteří si neustále kladou nové cíle a překonávají různé, pro ostatní často nepochopitelné překážky, patří i 54letý Karel Beneš z Pařezova. Před Vánocemi navštívil redakci Deníku, aby oznámil, že se chystá založit tradici štědrovečerních návštěv Sněžky.

„Představoval jsem si adrenalinové Vánoce. K vypsání závodu mne inspirovalo set〜kání s největším horolezcem světa Reinholdem Messnerem na ´Horolezeckém týdnu´ ve Furthu. Tehdy přišel nápad. Vymyslel jsem i slogan: Nemusíte do Alp, nemusíte ani na konec světa. Stačí si dát v Česku štědrovečerní Sněžku,“ říká Beneš, který se nejen dopravil v předem uvedeném termínu do Krkonoš, ale přejel je celé, navštívil Polsko, přespal noc pod širákem…

„V životě jsem nic podobného na Vánoce, natož na Štědrý večer, nezažil. Potkal jsem navíc zajímavé a ochotné lidi, prožil krásný úplněk na Sněžce. Veškeré náklady cesty činily zhruba 1 600 korun, najel jsem jen na lyžích kolem stovky kilometrů. Nemělo to chybu. Vystartoval jsem 23. prosince od čerpací stanice v Draženově a 26. prosince jsem už měl doma k obědu knedlo–vepřo–zelo,“ říká nadšený cestovatel s tím, že nafotil tři filmy, fotografie z nich chce představit veřejnosti letos v prosinci těsně před druhou cestou na Sněžku. Rozhovor s K. Benešem ještě přineseme.