„Před dvěma roky jsem se obrátila na Maxe Mathese, ředitele naší partnerské školy v Schönsee, s prosbou, že bychom chtěli v jedné volné třídě zřídit hernu, zda by nám mohl pomoci se zařízením. Netrvalo dlouho a dostali jsme kulečníkový stůl,“ uvedla učitelka Miroslava Šebestová.
O jarních prázdninách žáci sedmé třídy malovali a uklízeli, aby jejich herna vypadala co nejlépe.
„Před dvěma roky byl fotbal Kicker ve škole v Schönsee, a když jsem viděl na českých dětech, jak moc by si ho také přály, rozhodl jsem se, že budu sledovat inzeráty, a když uvidím zajímavou nabídku, tak ji využiji, abych mohl dětem splnit jejich přání. Jsem rád, že se mi to podařilo. U nás se říká, že malé dárky drží přátelství,“ sdělil bývalý ředitel partnerské školy v Schönsee Max Mathes.
´Vysvěcení´ nové herny se zúčastnil také Rudolf Teplitzky, ředitel partnerské školy v Oberviechtachu, a Karl Rosmann, koordinátor českých kurzů v Německu. Společně si pak s žáky zahráli fotbal.
„Se školou v Poběžovicích máme opravdu výborné vztahy. V květnu plánujeme akci Projekt Waldmünchen s názvem Čeština všedních dnů. Cílem této akce bude konverzace v obou jazycích,“ prozradil Rudolf Teplitzky.