Zimní pneumatiky se řidiči teď snaží rychle obout svým motorovým ´miláčkům´. „Prakticky pořád teď máme plno, lidé se musí objednávat,“ sdělil Robert Durdík z Euro – Auto Centra v Horšovském Týně. „Přesně vím, kdy to začalo, minulý čtvrtek,“ smál se a dodal, že jezdit s letními gumami už může být nebezpečné.

Nával mají také v domažlickém Pneuservisu Pod Dubinou. „Právě dnes je to úplně kritické,“ ulevil si včera po obědě majitel Jan Pauler. „Od rána jsou tu fronty. V pátek jsme tu byli do půl šesté a v sobotu místo do dvanácti až do půl druhé. Zákazníky neobjednáváme, jdou na řadu tak, jak přijdou. Čekat ale museli třeba i dvě hodiny, dílnu prostě nenafouknu.“ Podle Paulera se zatím nemusejí řidiči ´plašit´. „Ve středu se má zas oteplit. Kdo má ještě letní gumy, tomu doporučuji prostě jezdit opatrně, pomaleji.“

Podle pracovníků servisů je situace každý rok podobná. S prvními podzimními plískanicemi se motoristé přihrnou, pak zájem opadne a další nával pak představují zástupy těch, kdo nechávají vše na poslední chvíli. „Řidiči by měli pneumatiky nechat přezout v době, kdy teplota klesne tak na pět, sedm stupňů Celsia. Ráno pak už bývá mlha, klouže to,“ poznamenal Durdík a dodal, že někteří řidiči ovšem situaci podceňují a dál jezdí ´na letních´.