Domažličtí dudáci i ponocný odjeli do Brna. Dnes na brněnském výstavišti začíná veletrh cestovního ruchu Regiontour 2008. Na veletrhu, který je v podstatě přehlídkou možností, jak strávit dovolenou v různých koutech České republiky, se zástupci našeho regionu poprvé představí společně pod hlavičkou svazku obcí Domažlicko.

„Naše společná expozice zahrnuje čtyři ´zastavení´ , a to „Bělsko a Poběžovicko“, „Domažlicko a Chodsko“, „Horšovskotýnsko a Holýšovsko“ a partnerská německá města „Schönsee, Furth im Wald a Waldmünchen“,“ uvedla ředitelka horšovskotýnského MKZ Leona Císlerová s tím, že na celé čtyři veletržní dny je vypracován přesný program. „Během dne několikrát vystoupí Domažlická dudácká muzika a ponocný a mezitím budou pouštěny DVD filmy o našem regionu.“ „Náš region má co nabídnout,“ uvedl starosta Bělé nad Radbuzou Libor Picka, který je zároveň předsedou svazku obcí Domažlicko. „Ať už je to chodská tradice i současnost, zámek v H. Týně nebo nedotčená příroda Českého lesa. Nejde totiž pochlubit se jedinou lokalitou a jiné jakoby zatajit. Větší smysl to podle nás má, když se představíme jako celek, proto jsme se do společné expozice pustili.“

Na vytvoření expozice, která je věnována masopustu se vedle výtvarnice Natálie Matvijenkové podíleli i žáci SOU Domažlice, výtvarného oboru ZUŠ H. Týn, Josef Doubek, MKZ H. Týn a MKS Domažlice. „Studenti Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Horšovském Týně napekli koláče a na veletrhu budou pomáhat s obsluhou,“ dodala Císlerová.