Obecní úřad spolu s místními složkami zde pořádal historicky první Setkání rodáků a přátel obcí Puclice, Doubrava a Malý Malahov.

„Rozhodli jsme se setkání uspořádat na přání občanů. Volali mi moji vrstevníci, abychom něco uspořádali. Jsme velice šťastni, že se setkání setkalo s takovým ohlase a sjelo se sem tolik lidí. Velice nás těší, že přijeli i ti, co zde od války nebyli,“ říká puclická starostka Marie Machová.

Program setkání byl zahájen v sále kulturního domu starostkou obce, která všechny přítomné přivítala. K dobré pohodě při kávičce a chodském koláči přispělo i vystoupení dětí z mateřské školy a pěveckého souboru z Horšovského Týna.

Děti ze staňkovské základní školy seznámily přítomné s historií všech tří obcí.

„Je to nádherné setkání. Sešla jsem se s kamarádkami i se spolužáky, které jsem dvacet let neviděla, takže si máme co povídat,“ řekla rodačka z Puclic Marie Volná.

„Počasí přeje, účast je pěkná a žízeň je veliká,“ říká se smíchem Marie Nohavcová a dodává, že je se setkáním velice spokojená a nejvíce se těší na výstavu obrazů na zámku: „Jsou tam obrazy od rodáka z Malého Malahova Jana Haška, který namaloval můj rodný dům. Jeho obraz stále máme. Jsem velice zvědavá na jeho další díla.“

Program setkání byl velice pestrý a nechybělo ani sportovní klání, o které se postarali na místním hřišti zdejší myslivci.

Oficiální program setkání byl ukončen mší svatou v kapli svaté Máří Magdaleny.