Už v polovině července by se mohli Stanětičtí dočkat radikálního vylepšení vzhledu centra obce. Plánovaná demolice bývalé školy vedle kostela sv. Kunhuty byla zahájena zhruba před čtrnácti dny.

„Škola je v havarijním stavu.  Ačkoliv to zvenku nevypadá, uvnitř je zcela zdemolovaná. Jsou tam velmi špatné  stropy, které hrozí zřícením.  Rekonstrukce školy by proto nebyla možná. Na základě toho jsme podali žádost o dotaci z Plzeňského kraje a byli jsme úspěšní," řekl Miroslav Jandečka, starosta Zahořan, pod něž Stanětice spadají.

Budova stojí uprostřed obce, hned vedle kostela sv. Kunhuty, který je památkově chráněný a nedělá zrovna parádu. Škola byla původně obecním majetkem. Obec ho však v osmdesátých letech bezplatně převedla okresnímu úřadu, který budovu poskytl nemocnici jako sklad civilní obrany. Jakmile nemocnice přestala objekt využívat, stal se automaticky majetkem krajského úřadu. Obec tedy požádala o jeho navrácení s tím, že ji zlikviduje.

„Chtěli bychom, aby byla budova zlikvidována do Stanětické poutě, která je v polovině července. Na jejím místě vznikne krásné prostranství. V rámci dotace se totiž počítá i s ozeleněním vzniklého pozemku," dodal Jandečka.

„Jsem už sice v důchodu a nikam nechodím, ale přesto jsem moc ráda, že ruina zmizí. Bylo to už hrozné, za chvíli by to spadlo a ještě by to mohlo někoho  zranit. Je dobře, že se   toho zbavíme a že tam vznikne pěkné a upravené místo a bude tam čisto. Okolí kostelíka na návsi bude určitě moc pěkné," řekla jedna z místních občanek.