"Objekt výpravní budovy je v současnosti uzavřen a bez obsluhy zaměstnanci," připomíná mluvčí Správy dopravní železniční cesty Radka Pistoriuosová. Cestující si ale v posledních týdnech všimli stavebních prací na této zastávce.

"Stavební úpravy probíhají v přístavbě WC pro veřejnost a dále na ploše před vstupem do této části objektu. Tam jde o přeložení zpevněné plochy a také podél severní části objektu, kde je prováděna údržba vodovod ní ; přípojky," shrnula Pistoriusová.

Stavebními pracemi dojde k úpravě stávající dispozice a k vytvoření prostoru WC pro cestující odpovídající dnešním požadavkům a současnému provozu na trati.

"Dále dojde k umístění WC pro tělesně postižené a umístění přebalovacího pultu. Součástí stavby je i úprava zpevněné plochy před vstupem do prostoru WC pro cestujících do podoby splňující bezbariérový přístup," dodala mluvčí.

Přestavba bude hotova v průběhu letošního podzimu.

Stavební úprava části domažlické železniční zastávky není jedinou viditelnou úpravou, kterou cestující na nádražích na Domažlicku v poslední době zaznamenávají.

Finišuje velká rekonstrukce nádražní budovy v Poběžovicích, podobně letos prokoukla i ta v Hostouni. Před několika týdny dělníci instalovali nový přístřešek a vybudovali nový chodník a zábradlí v zastávce Újezd Sv. Kříže.

V dalším období by se zásadní rekonstrukce měly dočkat i výpravní budovy v Horšovském Týně a na České Kubici.