„Nepřetržitý dohled na tržnici v Lískové jsme ukončili v sobotu 22. března. Tentýž den byl zahájen dohled na třech tržnicích u silnice k hraničnímu přechodu Folmava. Jedná se o tržnice nazývané U Kostela, Olympie a Expreso,“ uvedla tisková mluvčí Celního ředitelství v Plzni Jitka Blahutová.
Celní správa od počátku roku intenzivně kontroluje tržnice v celých západních Čechách. „Na tržnicích ve Vojtanově, Potůčkách, Lískové, Svaté Kateřině a Železné Rudě celníci uplatnili takzvaný nepřetržitý celní dohled, který se ukázal jako efektivní opatření proti opakovnému porušování pravidel prodeje zboží na tržnicích,“ potvrdila účelnost celního dohledu Blahutová.
Nejdéle zatím trvá celní dohled na tržnici Svatá Kateřina. „Zde jsme dohled zahájili 4. února a minulý týden bylo na příkaz tachovského státního zástupce otevřeno 147 stánků. Prohlídky a zajišťování nelegálního zboží trvalo čtyři dny. Celkové počty a hodnota zajištěného zboží se zatím zpracovávají, ale bude se jednat zatím o rekorní množství nelegálního zboží zajištěného na jedné tržnici,“ dodává mluvčí Celního ředitelství v Plzni Jitka Blahutová.
Při intenzivních kontrolách pomáhají celní správě také pracovníci ČOI a v zajišťování nepřetržitého dohledu cizinecká policie.