Nová kanalizace v obci je těsně před dokončením. To, co obyvatele trápí, je stav silnic. Ty ale přijdou na řadu záhy.

„Kanalizace je těsně před dokončením. Projekt Čistá Radbuza je ještě v dalších osmi obcích podporován Evropskou unií. Rozpočet pro naše město je 85 milionů, z toho 75 procent činí dotace, která je čerpána z Fondu Soudržnosti Evropské unie a 25 procenty se podílíme sami,“ uvedl starosta Hynek Říha.

Spojky i přípojky jsou hotové, zbývají dodělat už jen povrchové úpravy. „Občané našeho města by si přáli ještě nové silnice, ale na ty už náš rozpočet bohužel nestačí. Mohu ale slíbit, že opravy původních silničních povrchů budou o 50 procent lepší než původní,“ dodává starosta.

Poběžovickým se podařilo zároveň s kanalizací vybudovat i vodovod v Květinové a Husově ulici. „Chtěl bych poděkovat společnosti CHVAK za perfektní spolupráci. Jednali rychle a ochotně se nám přizpůsobili. Bez jejich vstřícného přístupu bychom museli kopat několikrát,“ sdělil Říha.

Nedávno se podařilo v obci také zrekonstruovat dům v těsné blízkosti radnice. Krásný, ale zanedbaný objekt je nemovitou kulturní památkou. Původní majitel se o dům nestaral dvanáct let, a proto ho město koupilo. „Převzali jsme ho jako ruinu, ale podařilo se nám v něm vybudovat byty a v přízemí dva nebytové prostory. Teď budeme rekonstruovat historicky chráněnou fasádu, a pak to bude jeden z nejhezčích domů ve městě,“ usmívá se starosta. I na tuto opravu se podařilo vedení Poběžovic získat dotaci, která obnáší spoluúčast města ve výši čtyř milionů korun ze Státního fondu rozvoje bydlení.