Představitelé opozičních stran s některými záměry souhlasí, některé zpochybňují a také zmiňují své nápady, jimž by dali přednost.

„Investice do pivovaru nám přijde zbytečně vysoká. Není potřebná investice do kulturních a výstavních prostor, když nejsou ve městě všechny podobné kapacity využity," zmiňuje Miroslav Vokáč, zastupitel za hnutí ANO 2011.

„Rekonstrukce bazénu i kulturního střediska je potřebná. Rovněž spuštění systému sběru bioodpadu je nutné, vyplývá z evropské legislativy a jde i o ekologický trend. Ten určitě podpoříme," dodal Vokáč.

Ušetřené investiční prostředky by ANO využilo například pro vybudování veřejného WC v Hanově parku.

„Není příjemné ani důstojné, když maminky musí s dětmi, které si tam hrají, v případě potřeby zabíhat do křoví a podobně," argumentuje Miroslav Vokáč. Další praktickou investicí by mohlo být místo pro zaparkování kol v centru města. „Cyklisté na náměstí nemají kam kolo zaparkovat," dodává.

„V prioritách vedení města mi chybí zpracování podkladů pro co nejrychlejší vybudování obchvatu města," uvádí zastupitel Jan Pangrác (KSČM). Při přestavbě bazénu by komunisté preferovali venkovní otevřenou pláž, aby lidé, kteří v létě nechtějí dojíždět na Babylon, měli blíže možnost slunění a koupání.

„Při přestavbě pivovaru nejsou dosud jasné celkové financování a také výběr provozovatele restaurace. Také je u tohoto objektu nedostatečně zajištěno parkování," konstatuje Pangrác. Dodává, že další prioritou by mělo být zajištění zdravotnických služeb v odpoledních a večerních hodinách a vytvoření podmínek pro příchod odborných lékařů (např. oční či zubařů). 

Investiční priority má částečně odlišné i sociální demokracie. „Kompletní rekonstrukce bývalého PDA na kulturně-společenské centrum – Spolkový dům, který nabídne zejména koncertní a taneční sál s vyšší kapacitou a dále pak prostory pro setkávání se zájmových spolků a organizací," byla jedna z priorit ČSSD ve volebním programu.

Nejsilnější domažlická opoziční strana, která disponuje šesti zastupiteli v 21členném zastupitelstvu, také poukazuje na špatný stav objektu radnice.
„Proč musí být radnice nejošklivějším domem na náměstí?" ptá se ČSSD ve svém programu.