Od čtvrtka se opravuje Zlatá ulice. Během rekonstrukce bude ulice uzavřena. „Dělají se nové povrchy,“ sdělil místostarosta H. Týna Václav Mothejzík. Další stavební ruch probíhá ve Vodní ulici.

„Zahájili jsme zde stavbu vodovodu. Stejně jako v části Plzeňské ulice a v obci Horšov,“ dodal Mothejzík. V první etapě stavby vodovodu v Horšově vznikne kolem 400 m vodovodní sítě. „Do rozpočtu pro rok 2008 se bude navrhovat druhá etapa, ve které by se mohlo dostat i na Školní statek Horšov, který projevil o vodovodní přípojku zájem, stejně jako správa zámku, která by chtěla vodu zavést do kostela Všech svatých v Horšově,“ uvedl Mothejzík. Vodovod zatím město přivedlo k průmyslové zóně a síť končila společně s chodníkem do Horšova. V první etapě bude potrubí položeno pod silnicí od autobusové zastávky v prostoru u rodinných domků až k louce, kde se každoročně koná oblíbený Kosafest. Uvedenými projekty ukončí Horšovský Týn letošní stavební ´úkoly´.

„Původně měla být letos zahájena realizace autobusových zastávek, ale ukázalo se, že je velká šance získat na jejich budování dotaci. Projekt máme hotový, čerstvě jsme získali i stavební povolení, ale byla by škoda, nepokusit se finanční příspěvek získat,“ vysvětlil místostarosta s tím, že akce se proto přesouvá do příštího roku. „Zastávky budeme samozřejmě stavět, i když dotaci nezískáme,“ dodal Mothejzík.