Ani zimní počasí neodradilo spoustu nadšených lidí, kteří se na pochod těšili. Celkem osm kilometrů severské chůze absolvovalo 30 osob, a to nejen místních občanů a chalupářů, ale i lidí z blízkého okolí.
Letošním zpestřením byla prohlídka kostela sv. Barbory u Všekar. Nechybělo ani tradiční házení barvených velikonočních vajíček. „Přestože Velikonoce nebyly slunečné, ale sněhové, pochod se velice zdařil. Přišlo spousta nadšenců, kteří si přišli zdravě zasportovat a zpestřit si velikonoční odpoledne. Již nyní se všichni těšíme na další výšlap,“ uvedla místostarostka obce Štichov Andrea Bauerová.
Na závěr bylo pro všechny účastníky připraveno občerstvení v sále bývalé školy ve Štichově. Děti obdržely i perníkového zajíce.
Už za čtrnáct dní, v sobotu 5. dubna, se ve Štichově uskuteční další akce nejen pro místní obyvatele, ale i pro širokou veřejnost. Bude zde beseda s Karlem Foudem na téma „Štichov a okolí ve II. světové válce“. Nebude chybět ani promítání fotografií či dokumentů. „Začátek bude v 17 hodin v sále bývalé školy ve Štichově. Těšíme se na Vaši účast,“ dodala Bauerová.