Sníh letos na horách přišel dříve než v předchozích letech, z čehož mají největší radost příznivci zimních sportů. „Lidé už se po lyžařském vybavení ptají,“ potvrdila začátek sezony spolumajitelka domažlického Sportu pod věží Marie Höllová.

„Prodáváme běžky, sjezdové lyže i snowboardy. Ke všemu máme boty, přilby, rukavice, batohy, zimní oblečení i speciální termoprádlo a samozřejmě také vosky.“ Domažlicko nepatří zrovna k ´mekkám´ zimních sportů, a tak je v našem regionu poskrovnu možností, kde si nechat lyže seřídit. „Lyže jsem si kupoval v Plzni, a tam mi také výborně se vším poradili, teď se sice chystám, že si možná pořídím nové, ale zatím potřebuji na těch starých obrousit hrany. Vím o jediném člověku v Domažlicích, který to dělá,“ uvedl Zbyněk Šána z Horšovského Týna.

Sportovních obchodů je přímo v Domažlicích několik. Lyžařské nebo snowboardové vybavení je většinou součástí jejich sortimentu. Servis si ale obvykle musí zákazníci zajistit jinde. „Servis neposkytujeme, ale k běžkám provádíme montáž vázání. Stačí, když si třeba zákazník koupí boty a přinese si běžky z domova,“ vysvětlila Höllová a dodala: „Co se týče servisu, tak máme smlouvu s panem Šípkem z Domažlic, který našim zákazníkům poskytuje třicetiprocentní slevu.“ Vedle tradičního zimního vybavení se v obchodech objevily i tzv. sněžnice. „Lidé se po nich už vloni ptali. Stojí 2 190 korun a jsou určeny pro zimní turistiku. Naopak běžně se dají využít tzv. nesmeky, které se připevní na boty a zabrání uklouznutí na namrzlém povrchu. Pár přijde na 390 korun,“ poznamenala Höllová.