Vše se stalo na křižovatce mezi Staňkovem, Ohůčovem a Křenovy. Ford Tranzit, který řídil devatenáctiletý mladík, odbočoval v přehledném a mírném úseku Staňkova na hlavní tah směrem na Ohůčov. „Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a po vjetí na hlavní komunikaci přejel do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním automobilem DAF s připojeným návěsem,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Náraz sedmnáctiletou spolujezdkyni ve Fordu zranil smrtelně. Mnohačetným zraněním na místě podlehla. Těžká zranění utrpěl i devatenáctiletý řidič. „Mladík byl s těžkými zraněními na řízené plicní ventilaci a byl transportován na urgentní příjem do fakultní nemocnice,“ řekla za záchrannou zdravotnickou službu Mária Svobodová.

Kromě rychlosti je na vině i skutečnost, že ani jeden nebyl ve voze připoutaný. Poslední účastník nehody, dvaapadesátiletý řidič nákladního vozu, vyvázl bez zranění. Přesto se na něj zdravotníci podívali a nechali jej na místě nehody. „Policisté provedli i kontrolu na přítomnost alkoholu. U tohoto řidiče byl alkohol vyloučen. U mladíka byl ale nařízen odběr krve, jelikož vzhledem ke zranění nebylo možné dechovou zkoušku provést,“ zmínila Brožová.

Tragédie mimo jiné zablokovala komunikaci v obou směrech těsně před obchvatem Staňkova. Situaci navíc zhoršuje i fakt, že se jedná o druhou smrtelnou nehodu na silnici v tak krátkém časovém úseku. V obou případech jde navíc o sedmnáctileté slečny. Vše mají v současné době domažličtí kriminalisté, stejně jako předvánoční nehodu u Ždánova, a zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.