Na páteční akci nechyběly ani další umělecké, a především sportovní hvězdy. Dorazili bývalí profesionální fotbalisté a reprezentanti Ivan Hašek, Vladimír Šmicer, David Lafata, Ivo Ulich, Karel Rada a také hokejista a reprezentant Patrik Eliáš. K nim se přidali sportovní komentátor Jaromír Bosák, muzikálový zpěvák David Střihavka a další. „Před slavnostním výkopem jsme pokřtili knihu Josefa Lišky, která mapuje právě sto let sportu v Krchlebech,“ řekl starosta města Staňkov, pod které obec spadá, Alexandr Horák.

Do prvního poločasu nastoupilo mužstvo SK Krchleby ve stejném složením, v jakém před dvaceti lety sehrálo první utkání proti Ivanu Trojanovi. „Na hřišti byli i sedmdesátiletý Ladislav Doležal a o dva roky mladší Vladimír Prokop,“ zmínil Horák. Zápas byl nejenom přátelským setkáním, ale také beneficí. O přestávce předali zástupci města šek v hodnotě 50 tisíc korun organizaci Pomocné tlapky. Ta cvičí psy pro lidi se zdravotním postižením. Sumu se nakonec podařilo navýšit na 80 tisíc Kč.

Autorem dvoumetrové sochy čerta je Radek Pučelík. Na slavnostní odhalení díla dorazily desítky lidí.
OBRAZEM: U Babylonu stojí dvoumetrová socha čerta. Děti ji pojmenovaly Bertík

Utkání skončilo 7:1 ve prospěch hostů z Real Top Praha. „O výsledek vůbec nešlo. Hráči i diváci, kterých se sešlo bezmála čtyři sta, se výborně bavili, a to bylo hlavní,“ zhodnotil starosta.

Oslavy 100 let sportovního klubu pokračují ještě v pondělí odpoledne. Na programu jsou koncerty, vystoupí například dechová hudba Domažličanka, skupiny Turbo nebo Doa rock, představí se i Zdeněk Izer.