Program zahájí studenti DAMU, kteří uvedou představení Hlavu vzhůru a zopakují ho ještě v pátek večer. Hlavní dění se odehraje během soboty. Návštěvníci se mohou projít s ornitologem po okolí, vyslechnout si přednášku o architektuře, nebo ochutnat, co lidé jedli v baroku. Vyzkoušet je možné také akrobacii, žonglování či tanec s obručemi. Chybět nebude ani divadlo na chůdách inspirované dílem J. A. Komenského Svět v obrazech. Závěr soboty bude v režii akrobatů ze souborů V.O.S.A. Theater a Sunriders a koncertu kapely Marcel Gidote’s Holy Crab.

V neděli dopoledne se koná mše, kterou slouží plzeňský biskup. Bohoslužba je určená všem, zvlášť těm, kteří jí nerozumí. Součástí programu jsou rovněž výstava fotografií a maleb. Barokní dech má upozornit na chátrající kostel svaté Barbory. Snahou je přivést do místa opět život a podpořit opravu církevní památky.

Daniel Balcar z Domažlic je fotograf a rád cestuje do netradičních lokalit. Snímky jsou ze Západní Paupy, kde navštívil domorodé kmeny Daniů a Korowajů.
Fotil mizející kmeny Západní Papuy. Domorodci ho přepadli. Naštěstí jen fiktivně