Velké překvapení čekalo na domažlické strážníky v ulici Boženy Němcové. Když chtěli Fordu Escort zaparkovanému na chodníku namontovat minulý pátek kolem třetí hodiny odpolední ´botičku´, pohlédli mimoděk do vnitřku vozu.

V té chvíli nevěřili vlastním očím, neboť v autě spatřili rostliny konopí setého. Přivolali proto kolegy z kriminální služby Policie ČR v Domažlicích, kteří ´marjánku´ zajistili nejen z vnitřku vozu, ale další rostliny byly uschované také v jeho kufru. „Ve vozidle se nacházelo větší množství rostlin konopí setého. S fordem na místo přijeli dva mladíci, kteří mají bydliště na Domažlicku, a to dvacetiletý řidič spolu s dvaadvacetiletým spolujezdcem,“ upřesnila našemu Deníku policejní mluvčí  Jaroslava  Roubalová  〜s tím, že více podrobností nelze s ohledem na probíhající vyšetřování sdělit.

Kriminalisté zjišťují, jakou míru zavinění je možné připsat na vrub každému z mladíků. Z tohoto důvodu nebylo prozatím ještě vzneseno žádné obvinění. Jaký postih oběma mužům za ´marjánku´ hrozí? „V případě, že jim bude prokázána nedovolená výroba a držení omamných a psycho〜tropních látek a jedů, budou obviněni a podle trestního zákona jim hrozí trest odnětí svobody v rozpětí jednoho roku až pěti let,“ sdělil Deníku kriminalista, který se případem zabývá.