Zpustlou kapli se městu Hostouň podařilo získat do svého vlastnictví v roce 2017 od římskokatolické církve. Město nelenilo a pustilo se hned do oprav střechy.

„Povedlo se získat dotaci ve výši sedm set tisíc korun na rekonstrukci střechy a všeho, co k tomu patří – tedy krovu, krytiny, věžičky a podobně,“ řekl starosta Hostouně Miroslav Rauch s tím, že zbylé náklady, jež se pohybují kolem 2,2 milionů korun, muselo město uhradit z vlastního rozpočtu.

Teď je zvelebení štítarské kaple zas o kousek dál. V návaznosti na opravenou střechu se pokračovalo opravou sochy svatého Judy Tadeáše, který opět shlíží ze svého místa – výklenku pod věžičkou.

„Práce na soše jsou hotové a ke 2. prosinci letošního roku se podařilo dovést do cíle i rekonstrukci unikátních slunečních hodin,“ pokračoval starosta Rauch.

Práce ale nejsou u konce. Je třeba opravit interiéry. „Dokončení záleží na získaných dotacích a vhodných dotačních titulech. Rozpočet je zatím stanoven na pět milionů korun bez DPH,“ dodal Miroslav Rauch.

Ilustrační foto
V Mutěníně ukradl zloděj Ježíše