Oblast pod vrchem Koráb – Kdyňsko, se může pyšnit dlouholetou holubářskou tradicí. Proto není náhodou, že se v budově kdyňských zahrádkářů naproti restauraci Škarmanka uskuteční v pátek a v sobotu Okresní výstava holubů.

„Ve Kdyni na své holoubky pohvizdovaly celé generace chovatelů. Ti byli známí nejen tady a v okolí, ale i po celé republice. Rád bych vzpomněl jejich jména. Pánové Homolka, Sláma, Váchal, Vavroch a Bartovský chovali své holuby ve Kdyni, v okolních vesnicích to byli například jejich kolegové Dufek, Husník a Götz,“ říká nadšený chovatel a organizátor Jaroslav Polák s tím, že řada vyhlášených holubářů už není mezi živými. Je však rád, že dnešní chovatelé navazují na úspěchy svých předchůdců. „V rámci soutěžních výstav Plzeňského a Karlovarského kraje patří holubáři z regionu mezi nejúspěšnější. Právě o kdyňské výstavě budou vybráni nejlepší reprezentanti okresu pro blížící se západočeskou výstavu v Nezvěsticích,“ dodává Polák.

A na co by chtěl návštěvníkyi Okresní výstavy holubů nalákat? „Spatří tolik druhů holubů všech možných barev, jaké se hned tak nevidí. Otevřeno bude v pátek i v sobotu od osmi ráno do páté hodiny odpolední. V sobotu odpoledne budeme ještě předávat ceny vítězům, účast při tomto slavnostním okamžiku přislíbil také starosta Kdyně Jan Löffelmann,“ dodává Polák s tím, že je nutné poděkovat kdyňským zahrádkářům, kteří jim na tuto výstavu propůjčili své prostory.