Život v malé obci na Hostouňsku silně poznamenala úterní tragédie. Všem se v hlavě honí myšlenky na tříletého chlapce, jehož život vyhasl při požáru bytu. „Musím na to pořád myslet, dokonce i v práci,“ řekla nám mladá žena, která rodinu důvěrně znala, nepřála si však zveřejnit jméno.

„Noc byla hrozná. Moc jsem nespala. A co jsem mluvila se sousedy, byli na tom obdobně,“ přiznala. V domě se šesti byty, v jehož podkroví hořelo, naštěstí už odpoledne opět vše fungovalo. „Voda odpoledne už tekla, šla i elektřina. K večeru zatopili do kotle, který je pro všechny byty společný, zima nebyla,“ uvedl jeden z nájemníků. „Poslali jsme na místo technika Jiřího Bora, aby zjistil situaci,“ řekl nám předseda Stavebního bytového družstva Domažlice Jan Anderle, kterému dům patří.

„Zatím prohlédl chodby, do bytu nás policie ještě nepustí. Na byt se musí ještě podívat statik,“ uvedl Anderle s tím, že musí zkontrolovat v ohněm zasaženém bytě výstuž ve stropech, zda se při požáru nevyhřála. Zjišťovali jsme, jak bude majitel požárem zasaženého domu dál postupovat. „Zatím můžeme vymalovat začouzené domovní chodby. Zřejmě to budou potřebovat i byty v prostředním podlaží. Domlouvali jsme se už s pojišťovnou, že to zaplatí. K bytu v podkroví vám nic zatím nemůžu sdělit. Uvidíme, až nás do něj vpustí,“ odpověděl předseda bytového družstva a dodal: „Každá, i sebevětší škoda se dá odstranit. Člověk by to skousl, kdyby tam nedošlo k úmrtí.“

K jakému závěru došli při vyšetřování policisté? „Policie v současné fázi vyšetřování nebude podávat k případu bližší informace. Čekáme na vyjádření vyšetřovatele hasičů a jeho zprávu o příčině požáru. Pravděpodobně šlo o nešťastnou náhodu,“ uvedla Deníku domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková.