S platností od 1. ledna 2008 se díky snížení sazeb DPH snižují ceny jízdného pro lyžaře a pěší. „Nyní se zúročily snahy provozovatelů lanové dráhy a lyžařů,“ říká s potěšením předseda dozorčí rady provozovatelů lanovek Ulrich Neumeyer a ředitel Markus Müller.

Z daňového zvýhodnění, kterého bylo dosaženo, budou profitovat hlavně rodiny. Výhodnější cenu získají rodiny s jedním dítětem, při dvou a více dětech bude cenové zvýhodnění ještě větší. Podle typu jízdenky bude cenové zvýhodnění až šestnáctiprocentní. Při stále stoupajících životních nákladech je příjemné zjištění, že ceny za využívání lanovek a vleků budou klesat. Toto snížení vychází z rozdnutí Spolkové rady a Spolkového sněmu z listopadu loňského roku, které se usnesly, že daňová sazba pro provozovatele horských lanovek a vleků bude snížena.

Podstatně se na tomto kroku podílel také ředitel střediska na Hohenbogenu Markus Müller, který jako předseda spolku provozovatelů lanovek v Německu spolu s dalšími subjekty dlouho bojoval v Mnichově a Berlíně proti nerovným konkurečním podmínkám, které daňově zvýhodňovaly provozovatele lanovek u evropských sousedů. „Přestože náklady na energie a potraviny v posledních měsících znatelně vzrostly, my jsme od 1. ledna 2008 ceny snížili,“ informuje předseda Ulrich Neumeyer o rozhodnutí dozorčí rady a vedení. Provozovatelé střediska na Hohenbogenu snižují ceny všech běžných tarifů včetně jízdenek pro pěší, chtějí ale více ulevit rodinám s dětmi.

Počítají proto rodinám s jedním dítětem zvláštní hodinovou jízdenku na vlek s 15procentní slevou a třicetibodovou jízdenku s desetiprocentní slevou. Průměrně budou ceny pro rodiny, které mají alespoň jedno dítě, o 11 procent nižší. To bude možné díky zavedení nových rodinných paušálů.