Hnojiště s jímkou vyroste koncem roku kousek od Ohučova. Přestože místní nesouhlasí, nezbývá jim nic jiného než se se stavbou smířit.

„Všechny nás to otrávilo a mrzí nás, že nám to neřekli. Viselo to pouze na úřední desce, ale spousta obyvatel to nečte a starší lidé tam ani nedojdou. Myslím si, že je to o lidském přístupu. Rozhlas nás zve na různé akce, tak proč nemohl oznámit, že se má budovat nějaké hnojiště,“ popsala celou situaci obyvatelka Ohučova Anna Fichtlová.

Podle jejích slov o stavbě nevěděl ani Jaroslav Vítek, který bydlí nejblíže budoucímu hnojišti. „Staňkovští mu oznámili, že má chodit na schůze. Takže jsme z toho všichni smutní, ale bohužel to nezměníme,“ dodala Fichtlová. „Původně mělo být hnojiště blíže u Kvíčovic, ale tam to nebylo ideální, a proto jsme se před měsícem rozhodli udělat ho na jiném pozemku u Ohučova. Nyní je jímka nahrubo hotová a okolo hnojiště je základní beton,“ uvedl Deníku ředitel Agropodniku Staňkov Václav Hauser s tím, že Ohučovským se to samozřejmě nelíbí.

Podle jeho slov ale životní prostředí nebude ohroženo a nevzniknou ani žádné jiné problémy. Na hnojiště, které by mělo být hotové do konce roku, dokonce získal zemědělský podnik dotaci. „Na vybudování ze čtyřiceti procent přispěla dotace z Evropské unie, zbytek jsme hradili sami,“ upřesnil Hauser. Stavební práce na pozemku zajišťuje stavební firma z Plzně, která si najímá dodavatele, mimo jiné i z našeho regionu.