Podpořit koně, kteří vozí postižené děti, se rozhodla Základní škola v Holýšově. „I v letošním školním roce se naše škola zapojila do veřejné sbírky na výcvik koní – terapeutů pro hiporehabilitaci a péči o koně, kteří se již terapií účastní,“ vysvětlila učitelka Alena Ježková.

Minulý rok si poprvé mohli žáci zakoupit pohledy koní a výtěžek z prodeje putoval na konto společnosti, která hipoterapii postiženým poskytuje. „Letos mají školáci možnost hipoterapii podpořit tím, že si koupí placku s obrázkem koníka. Jedna připínací placka stojí 20 korun a výtěžek se posílá na konto občanského sdružení CPK Chrpa, které tuto akci řídí a podporuje,“ řekla Alena Ježková, která má akci na starosti. „S prodejem jsme začali minulý týden. Zatím nám dovezli 30 kusů a pokud se vše prodá, tak nám pošlou další,“ uvedla učitelka.

Zároveň probíhá výtvarná soutěž pro děti „Kůň – terapeut“ .Výhrami budou ceny s tématikou koní. Každý žák namaluje obrázek, jak si představuje koně–terapeuta, který pomáhá léčit nemoci dětí i dospělých. Za školu se vybere pět nejhezčích prací, které se pošlou na občanské sdružení CPK Chrpa, ta vybere deset nejlepších z celé republiky a obrázky zveřejní na svých internetových stránkách.

Autora vítězné práce a celou jeho třídu pak čeká výlet do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Další vítězové budou odměněni drobnými cenami. Kromě prodeje placek škola v poslední době adoptovala dvě africké děti a klokana z plzeňské zoo. Žáci sbírají papír a vybrané peníze za sběr se posílájí právě africkým dětem a klokanovi do zoo.