Nejvíce bonusů a výhod mají samozřejmě zaměstnanci velkých a dobře prosperujících podniků. Oslovili jsme tři různé firmy, a zeptali jsme se, jaké výhody svým zaměstnancům poskytují.

ČSAD

„Naši zaměstnanci dostávají příspěvek na penzijní a životní připojištění v hodnotě pětiset korun, na ošacení 2 200 korun. Dále zaměstnanecké jízdné, které se vztahuje i na rodinné příslušníky. Pobírají také poukázky na stravování a řidiči mají samozřejmě nárok na cestovné,“ uvedl ředitel ČSAD Miroslav Hucl. Dovolená je u ČSAD pět týdnů. „Zaměstnanci mají možnost rekreace v našich zařízeních. Jedním je penzion v Železné Rudě a druhým je chatový tábor na Hracholuskách na Butově. Tyto rekreace jsou pouze za zaměstnanecký poplatek,“ dodal Hucl.

Firma Rosenberg s.r.o.

„Z části dotujeme pracovníkům stravné. Zaměstnancům, kteří u nás pracují delší dobu, přispíváme na životní nebo penzijní připojištění. V tomto případě záleží na volbě samotného zaměstnance. Dovolená je u nás dvacet pět dnů. Přispíváme i na podnikové sportovní akce,“ sdělila vedoucí personalistiky Marcela Karabinová.

Evobus Bohemia s.r.o.

Zaměstnanci firmy pracují na zkrácenou sedmiapůl hodinovou pracovní dobu. „Dovolenou mají pět týdnů. Z části hradíme zaměstnancům penzijní připojištění. Možnost stravování jim umožňuje podniková kantýna, v níž stojí oběd dvacet korun,“ informoval Pavel Pultar, vedoucí holýšovské firmy Evobus.