Až o 100 procent se v posledních dnech zvedl na Domažlicku počet nemocných školáků. Děti navštěvují lékaře především s různými respiračními onemocněními. „Chřipka jako taková tu zatím potvrzena nebyla. Objevují se ale různá respirační onemocnění, která vypadají jako chřipka,“ uvedla epidemioložka domažlického pracoviště Krajské hygienické stanice v Plzni Zdeňka Böhmová.

„U dospělých se s větším počtem nemocných nesetkáváme, ale zvýšil se u dětí, hlavně v kategorii od šesti do čtrnácti let. Za posledních pár dní je to nárůst až o 100 procent.“ Epidemie ale podle Böhmové zatím nehrozí. „Hranice epidemie je na dvou tisících nemocných na sto tisíc obyvatel. Na domažlickém okrese byl počet nemocných ke konci minulého týdne na 1 485,“ dodala lékařka. Takzvaná ´střevní chřipka´ nepustila po víkendu do práce 20letou slečnu z Holýšova. „Včera už jsem musela zajít k lékaři, bylo mi stále hůř,“ stěžovala si na potíže. V čekárně před ordinací staňkovské lékařky Marcely Černé sedělo včera hodně lidí.

„V tomto období bývá nemocných dost, většinou si stěžují na horečky a chřipková onemocnění,“ potvrdila Černá. „V pondělí začali rodiče omlouvat děti, že mají průjmy a zvracejí,“ informovala ředitelka domažlických mateřských škol Anna Bauerová. „Onemocněly většinou předškoláci, menší děti jsou asi odolnější.“ Střídající se teploty zdraví dětí určitě nenahrávají. „Zimy si v posledních letech opravdu děti moc neužily. Nejhorší je, když týden mrzne, pak se oteplí, poté znovu mrzne. Trošku zkracujeme pobyty venku a včera jsme procházku kvůli dešti vynechali úplně,“ dodala Bauerová.