Začátek nového roku je pro mnohé spojen s představou změny k lepšímu. S vidinou toho, že silná vůle tentokrát vydrží, se více lidí, než kdy jindy, vydává do sportovních center, posiloven a tělocvičen, aby se zde zbavili přebytečných kil a nastoupili cestu k ´lepšímu´ já.

„Větší nápor očekávám tak od druhé poloviny ledna. Teď je to zatím stejné, jako v prosinci,“ sdělil majitel domažlického Fitness a regena centra Radoslav Hojda. „Už mezi svátky chodilo dost lidí. Nebyl sníh a měli volno, tak si zašli do posilovny nebo na squash, o to bývá největší zájem,“ vysvětlil Hojda s tím, že i letos nabízí zákazníkům výhodné permanentky.

„Buď klasické, kterými si předplatí třeba fitko nebo spinning, anebo čip, na který si nabijí kredit a mohou jím pak platit, samozřejmě za výhodnější cenu.“ O cvičení je podle Hojdy standardně velký zájem. „Posilovny a fitka mají hlavní sezonu od podzimu do jara, však se také chystáme rozšířit centrum a otevřít nový cvičební sál,“ prozradil Hojda.

Cvičení ale není jediný způsob, pomocí kterého lze dosáhnout ideálnější váhy. „Po Vánocích je vždycky velký příliv zákaznic,“ uvedla majitelka AC Studia v Domažlicích Jana Jirovcová, která ve svém studiu nabízí mimojiné také zábaly na redukci celulitidy a hmotnosti. „Do konce ledna přitom dávám slevu 15% na permanentku pro celou kúru,“ dodala Jirovcová. V klenečské lékárně se lidé už po přípravcích podporujucích snižování váhy ptají. „Včera tu byly tři zákaznice, ale myslím, že začnou více chodit na jaře, až začne hrozit, že se budeme muset svléknout do plavek,“ smála se magistra Jana Pavlíková.

„Vždy je největší zájem o přípravky, které právě ´běží´ v televizních reklamách. Naopak přípravky na lékařský předpis moc na odbyt nejdou,“ poznamenala Pavlíková a dodala, že oblíbené jsou také čaje na hubnutí. „Patrně se osvědčily, máme zákaznice, které jsou jim věrné.“