Autobusovou čekárnu již brzy nahradí nový supermarket. Lidem, kteří žijí ve Kdyni se současný stav čekárny nelíbí, kazí totiž dojem z nově opraveného autobusového nádraží.

„Čekárna je každou chvilku rozbitá, to je pravda. Všechno to dělají mladí kluci. Autobusové nádraží nevypadá celkově dobře,“ řekl Karel Jarolím ze Kdyně. „Nedávno jsme autobusové nádraží přeasfaltovali a opravili. Jediné. co je ve špatném stavu, je čekárna. Do té neinvestujeme. V této lokalitě totiž plánujeme stavbu obchodního domu. Doufejme, že projekt nepadne. Máme problémy s parcelami pro stavby,“ informoval starosta Kdyně Jan Löffelmann. Podle slov starosty se čekárna postupem času zlikviduje celá.

„ Už půl roku je rozbitá. Nemá cenu ji opravovat. Všechno to dělají ´naši lidé ´ , vandalové. Někdy je chytneme, někdy ne. Prokopávají informační cedule a celou čekárnu pokreslili. Ve Kdyni není pořádně kde stavět. Všichni chtějí při silnici I. třídy, aby byla stavba vidět. Je problém někde postavit 65 parkovacích míst, aby je nic nestínilo a místo nebylo zatemněné. Pro supermarket je nejlepší místo právě u autobusového nádraží. Takže lidé nemusejí mít strach, čekárna se zbourá a nebude kazit nové prostředí. Dávám jim za pravdu, že je to hrozné a vynasnažíme se udělat vše pro jejich spokojenost,“ dodal starosta .

„Těším se až budeme mít také krásné autobusové nádraží, jako mají jinde,“ řekl Jan Svoboda z Brnířova.