„Po loňském úspěšném setkání, kdy se do Brnířova sjelo 108 starých traktorů, 45 veteránů a přišlo se podívat téměř 2 500 diváků, připravujeme zase několik novinek. Pro velký zájem bude opět na hrázi rybníka ukázka s názvem Zpracování zemědělských surovin na vesnici za časů našich babiček. Několikrát za den proběhne „mašinování" na dvou mlátičkách a navíc bude vystaveno několik druhů starých pluhů. Máme přislíbenou také účast několika velmi starých a zajímavých exponátů. Sběratel z Moravy přiveze traktor Svoboda DK 5. Je to první typ traktoru, který firma Svoboda vyráběla v roce 1934 - provedení tříkolka s motorem o výkonu 5 HP," prozradil jeden z organizátorů akce Mirek Beneš a dodal, že připravena bude rovněž expozice hasičské techniky, kde budou k vidění staré stříkačky a hasičská auta.

Brnířovské setkání starých traktorů se v loňském roce stalo největší akcí, co do počtu exponátů i návštěvníků v celém Plzeňském kraji.

„Akce v Brnířově začíná v 11 hodin, ve 14 hodin pak vyjede spanilá jízda veteránů do okolí Kdyně a ve 14.30 všemi očekávaná spanilá jízda traktorů okolím Brnířova. Všichni, kteří mají zájem o starou techniku, a všichni, kdo si chtějí zavzpomínat na staré mašiny a staré časy, jsou srdečně zváni," dodal Beneš.