„Máme plné ruce práce. Od prázdnin se přihlásilo více lidí než dosud. Chtějí autoškolu stihnout než začne zima a napadne sníh. Pro začátečníky by to nebylo lehké,“ potvrzuje Karel Pasecký, instruktor autoškoly ze Staňkova.

Ceny řidičských průkazů na Domažlicku se začínají pomalu vyrovnávat. Pohybují se kolem 7 500 korun. Podle instruktorů je zájem v dnešních měsících zvýšený také proto, že se bude zdražovat. Většina z nich se k tomu chystá až po Novém roce. „K dnešnímu dni máme autoškolu plně obsazenou. Určitě se všichni bojí zdražení. K tomu vede vyšší cena pohonných hmot, opravy aut, které jsou samozřejmé a většinou náročná práce instruktorů,“ informoval Deník Václav Sladký z autoškoly v Horšovském Týně.

„Máme hodně žádostí. Je to také tím, že je školní rok. Naši instruktoři jsou v plném nasazení,“ potvrdila paní Kubátová z autoškoly v Domažlicích. „Autoškolu jsem si začala dělat před měsícem od naší Integrované škole v Horšovském Týně. Je nás opravdu hodně. Na jízdy nás jezdí plné auto a při cestě se střídáme,“ sdělila Kateřina Faitová z Kouta na Šumavě.