„Obecně máme problém s černou skládkou. Každou chvíli sem někdo přijede, vyloží z auta deset igelitek a nechá to tu ležet. Už jsme několikrát vzali káru a pro ten odpad jsme jeli. Jinak, když zafouká vítr, odpadky se ještě rozletí do polí,“ popsal jednatel hříchovických hasičů Tomáš Wurm.

Obec se do akce Ukliďme Česko zapojila již poněkolikáté. „Organizátoři nám dodali pytle, rukavice, samolepky pro děti. Snažíme se i třídit, plasty, plechovky a další,“ vysvětlil velitel jednotky zdejších hasičů Jaroslav Sokol. Odpady po akci místní likvidují ve spolupráci s obcí Zahořany, pod kterou Hříchovice spadají.

Do akce se zapojily celé rodiny, včetně nejmladších členů. „Uklízeli jsme od deseti hodin, vstávala jsem v půl deváté podle nového času. Odpadky dnes nesbírají pouze hasiči, ale i ostatní,“ řekla účastnice akce jedenáctiletá Doubravka Wurmová.

Na 22. reprezentačním plesu města Holýšov zahrál taneční orchestr TIMBRE MUSIC a jako host večera vystoupila hudební skupina Kroky Michala Davida. Noční hodiny patřily závěrečné diskotéce.
OBRAZEM: Holýšovští se bavili na reprezentačním plesu města

O úklid se ale v Hříchovicích nestarají jen hasiči a účastníci akce Ukliďme Česko. „Máme ve vsi jednoho staršího pána, který už spoustu let kolem Hříchovic sází stromy a také sbírá odpadky z pangejtů a nosí je do popelnic,“ prozradila místní rodačka Anna Wurmová.