„Skříňky navíc nám pomohou vypořádat se s nepříjemnou situací. Původně jich tu bylo 100 a tato kapacita nestačila. Návštěvníky mnohdy zdlouhavé čekání odradilo. Věřím, že  nápravu lidé, co k nám jezdí, ocení,“ řekl Jan Zelenka, ředitel Centra vodní zábavy ve Kdyni s tím, že díky novým třiceti skříňkám může být v centru najednou 150 lidí.

„Dlouhé čekání odradilo i ty návštěvníky, kteří se teprve rozhodovali jestli přijedou. Když se podívali na internet a zjistili, že je v centru devadesát návštěvníků,  většinou svůj záměr přijet vzdali, protože jim bylo jasné, že je  čekání nemine. To nás velmi mrzelo, a proto jsem nyní velice rádi, že je nepříjemný problém vyřešen,“ pokračuje Zelenka.

Skříňky navíc fungují  v centru zhruba tři týdny. Vedení centra i všichni pracovníci   jsou šťastni, že už nemusí návštěvníkům vysvětlovat, proč musí čekat.  Přes zimní měsíce si toho užili dost.

„Letošní  teplá zima a i fakt, že je kvůli rekonstrukci zavřený bazén ve Waldmün᠆chenu, přilákal do kdyňského centra během tří měsíců o dva a půl tisíce návštěvníků více než v předchozích letech. Právě v této době nám větší počet nových skříněk snad nejvíce chyběl,“ dodal Zelenka.
Do Centra vodní zábavy ve Kdyni našly během čtyř let cestu statisíce lidí.

„Průměrná návštěvnost je u nás 6 500 lidí za měsíc. Do toho nepočítáme školy a školky. Vstup je na čipy a celá rodina může jít na jeden, takže počty jsou mnohem vyšší. Návštěvnost je 100 tisíc lidí ročně. Takže za čtyři roky prošlo bazénem 400 tisíc lidí,“ řekl starosta Kdyně Jan Löffelmann.

Nové skříňky nejsou jediným vylepšením, ke kterému v centru vodní zábavy došlo. Při loňské odstávce byla namontována nová UV lampa, která stoprocentně ohlídá kvalitu vody ohledně množství uvolněného vázaného chlóru z kuchyňské soli.